Kanada

Kanada

Kanadu je těžké uchopit jako jeden celek a málokdo ji zvládne prozkoumat od východu k západu a od severu k jihu. Její rozlehlost, divokost a nádherná příroda je to, co sem láká většinu návštěvníků. Na své si přijdou i milovníci stylových kaváren, útulných městeček a kempů zasazených v té nejvíc panenské přírodě či moderních měst. Pokud vám nevadí trochu deště, tak Kanada je to správné místo pro letní dovolenou, roční working holidays víza nebo dokonce pro usazení se zde natrvalo.

Pro začátek jsem se spokojila s návštěvou dvou z deseti kanadských provincií – Britskou Kolumbií a Albertou. Britská Kolumbie je domovem věhlasného města Vancouver, jezera Okanagan, rozlehlého a krásného Vancouver Island, nespočtu národních parků, jezer, lesů a vodopádů. Alberta pak nabízí dva nejznámější kanadské národní parky Jasper a Banff, města Calgary a Edmonton, dinosauří naleziště v okolí města Drumheller a samozřejmě obrovské území plné hor a lesů, které člověk na běžné dovolené nemá šanci pojmout.

S půjčeným autem jsme vyrazili na dlouhý roadtrip plný výletů do hor, kempování, koupaní v řekách a jezerech, hvězd, slunce i deště, dokonce i lesních požárů a smogu, dále taky několika muzeí, kanadských hospůdek a hokeje. Pokud vás láká podobné dobrodružství, můžete číst dál:

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *