Jordánsko

Jordánsko

Jordánsko je malý klenot Blízkého východu, který poslední dobou objevuje čím dál více cestovatelů. Zaklíněný mezi relativně divokými sousedy byl neprávem opomíjený jako nestabilní destinace. Naštěstí touha mnohých navštívit skalní město Petra pomohlo světu ukázat, o jak nádhernou a příjemnou zemi s milými lidmi se ve skutečnosti jedná.

Navíc Jordánsko toho nabízí mnohem víc, než ikonickou Petru. Milovníci outdooru se můžou vydat do hor, kaňonů a pouští, historici zde objeví nespočet hradů, mozaik i svatostánků hned několika náboženství a v neposlední řadě si přijdou na své i gurmáni a pohodoví dovolenkáři hledající odpočinek u moře.

Pokud vás Jordánsko právem nalákalo, čtěte dál!

Jordánsko přehledně:

4 komentáře

 • Zbyněk Šlapák

  Parádní velice podrobný průvodce či spíše itineář. Vzhledem k tomu, že se v půlce letošního března chystáme na týdenní návštěvu Jordánska, mám velikou prosbu jestli by bylo možné osobní setkání a popovídat si (získat další informace? Zbyněk Šlapák

   • Petra Jermanová

    Ahoj,
    moc pěkné, informacemi nabité cestovatelské stránky!
    Moji vysněnou cestu do Jordánska jsem hodně plánovala pomocí tvých stránek.
    Úplně mi učarovala poušť Wádí Rum. Strávili jsme dvě noci v Joy of Life a byla to skvělá volba. Ukazovala jsem beduínskému majiteli doporučení na tvém webu a fotky. Byl hodně rád. Moc příjemný člověk. Poušť je úžasná, ať jeep tour s obědem na ohni nebo se jen tak toulat a lézt po skalách v okolí.
    Dvoudenní návštěva Petry také dle doporučení – první den brzy ráno, vyhlídka na Klenotnici a přes High Place of Sacrifice zpátky (krásných 22 km) a druhý den z Little Petry k Monastery a zpět k hlavnímu vchodu. Lépe to prostě projít nejde!!
    I v Dana rezervaci jsem si dovolila opisovat a zvolila kemp Al Navatef. Jen treky jsme dělali jiné, protože v caňonech bylo ještě moc vody. Ale ty skály, ty výhledy!!
    Jela jsem do Jordánska kvůli Petře a ta země předčila má očekávání.
    Chci poděkovat za spoustu skvělých rad a tipů, které udělaly naši cestu nezapomenutelnější.

    Petra – z tvého kmene, z kmene milovníků cestování a poznávání

    • Jana

     Ahoj Peťo,
     moc děkuji za milý komentář a jsem opravdu ráda, že článek posloužil:)
     Souhlasím, Jordánsko rozhodně předčilo všechna očekávání – rozmanité, unikátní, bezpečné… A Wadi Rum je prostě top.
     Ať se daří na cestách a zážitky přibývají!
     Jana

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *