vietnam

Vietnam

Vietnam budete buď naprosto milovat nebo nenávidět. Rozporuplná země přitahuje spoustu cestovatelů a právě ostatní baťůžkáři budou sdílet vaše vietnamské dobrodružství od začátku až do konce. Některé věci prostě musíte zažít na vlastní kůži, ale s plánováním low-cost cesty do Vietnamu vám ráda pomůžu!

Pokud byste se rádi dozvěděli o dalších místech Vietnamu, pokračujte třeba na článek o jízdě na motorce v severním Vietnamu (Ha Giang), o nejkrásnějším městě Vietnamu Hoi An, na seznam TOP míst celého Vietnamu nebo čtěte, jak navštívit krasovou oblast v okolí Ninh Binh.

Pár faktů o Vietnamu

Období sucha a dešťů je v každé části Vietnamu jindy.
Vietnam je rozlehlá země, která se oficiálně dělí do dvou podnebných pásem – subtropického a tropického. Prakticky se ale můžete na severu dostat do sněhové vánice, zatímco ve středním Vietnamu řádí tropická cyklóna a na jihu paří slunce na lidi s Aperolem pod palmami. O to hůř se pak plánuje návštěva Vietnamu jako celku.

Noční autobusy vás zavezou všude.
Ať už je další destinace vzdálená čtyři hodiny nebo půl dne, vždy se najde noční autobus, který tam má namířeno. Autobusy jsou levné, moderní, jakž takž pohodlné a spolehlivé. O bezpečnosti by se asi dalo spekulovat. Nicméně opravdu ušetří moře času a dostat se na palubu je tak snadné!

Vietnam je nejlevnější destinace, kterou jsem zatím navštívila.
Jihovýchodní Asie je obecně levná, vietnamské ceny jsou ale extrémně nízké. Čerstvou bagetu banh mi koupíte už od 20 Kč a sdílené ubytování s luxusní snídání najdete za 50 Kč. Nicméně často budete muset smlouvat a snažit se nenaletět na nějaký podvod. Díky tomu, že Vietnam je tak levná destinace, sem míří celé zástupy backpackerů a je velmi snadné obohatit svůj WhatsApp o kontakty na cestovatele z celého světa!

Streetfood ve Vietnamu je legendární.
Osobně řadím jídlo ve Vietnamu na přední příčky světové kuchyně. Zejména stánky na ulici podávají neuvěřitelně chutné jídlo, samozřejmě velice levné a většinou hygienicky nezávadné. Najde se tady hodně fastfoodu, zároveň ale vietnamská kuchyně může být velmi zdravá a lehká. Nezapomeňte navštívit některou z cooking class alias lekci vaření.

Vietnam se hemží turistickými scamy.
Přestože jsem ve Vietnamu potkala celou řadu milých lidí a ve výsledku se mi v zemi moc líbilo, nestačila jsem se divit, kolika trikům a podvodům tady musí běžný cestovatel čelit. Nejvíc se člověk musí obrnit, když vyjednává s lidmi pracujícími v cestovním ruchu nebo se nachází v extrémně turistické oblasti. Pokud se chcete stát odborníky na odhalování podvodů, přečtěte si můj článek Nejčastější turistické scamy a jak se jim vyhnout.

Vietnam je nádherná země s pestrou paletou kulturních i přírodních atrakcí
Tato země opravdu nabízí všechno – pláže s palmami, písečné duny a tropické ostrovy, krasové oblasti, temné jeskyně i zelené lesy, rušná města, historická centra, budhistické chrámy i hinduistické ruiny, rýžová pole, vysoké hory a nekonečné moře zážitků!

Více o Vietnamu:

Jeden komentář

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *