Delta řeky Mekong

TOP 19 míst Vietnamu

Vietnam je země v jihovýchodní Asii jak stvořená pro cestování low-cost a putování s batohem alias backpacking. Tisíce baťůžkářů ročně se setkávají v hostelech napříč celým Vietnamem, aby prozkoumali jeho kulturní i přírodní rozmanitost.

Cesty tuk-tukem, přesuny nočními autobusy i pěší putování k místním obyvatelům ve vesnicích… Ochutnávání rýžové pálenky a family dinners, luxusní bagety banh mi a delikátní pho bo, vietnamské vaječné kafe, divoké bary s karaoke a pivem za 10 Kč.. Večerní ulice lemované lampiony a lucernami, roatrip hluboko v horách na skútrech i plavby mezi vápencovými skalisky táhnoucí se v moři kam až oko dohlédne… Odpolední siesta na pláži pod palmou i průzkum jeskynní, hinduistických ruin nebo buddhistických chrámů…

Poznejte Vietnam v celé jeho kráse, která je opravdu bezmezná! Chcete takovýto Vietnam zažít? Tak čtěte, kde a jak začít, nebo pokračujte přímo na článek o jízdě na motorce v severním Vietnamu (Ha Giang), krásném městě lampionů Hoi An nebo jak navštívit krasovou oblast v okolí Ninh Binh.

Obsah:

Mapa

Nejkrásnější místa severního Vietnamu:

#1 Okruh Ha Giang

Ha Giang Loop je okruh v severním Vietnamu, který je aktuálně pozvolna objevován cestovateli na motorkách. Osobně okolí Ha Giangu považuji za nejkrásnější místo ve Vietnamu a celou jízdu za neskutečný zážitek.

Ve městě Ha Giang si můžete půjčit poloautomatickou motorku a vydat se do hor směrem k čínské hranici. Za 2-5 dní vás klikaté silnice zavedou přes typické špičaté kopce a přes mnoho serpentýn, kolem rýžových polí, azurové řeky, několika jeskyň a nesčetně vyhlídek zpět do Ha Giangu.

Pokud si netroufáte řídit motorku, jsou tu i jiné možnosti. Podrobné informace z mojí jízdy kolem Ha Giangu najdete zde.

Celý článek: Ha Giang Loop: Na motorce severním Vietnamem

#2 Sapa a okolí

Jakkoliv turistická je Sapa, pořád je to krásná oblast zasazená v horách severního Vietnamu. Cestovatelé sem míří hlavně za rýžovými poli, ale ve skutečnosti toho město Sapa a jeho okolí nabízí mnohem víc.

Pokud sem jedete primárně za zelenými kaskádovitými políčky, nejlepší období je od července do října, nicméně léto je současně nejdeštivější část roku.

Kromě obdivování rýže můžete taky zdolat pěšky nebo lanovkou nejvyšší horu Vietnamu Fan Si Pan (3 143 m.n.m.). Můžete se vydat s lokálním průvodcem na trek údolím Muong Hoa, navštívit některou z etnických vesnic, spát v homestay a pít rýžovou pálenku alias happy water. V okolí Sapy je taky řada krásných vodopádů, například Silver, Love nebo Tien Sa waterfall. Opravdu v Sapě se najde něco pro každého.

#3 Vodopád Ban Gioc

Vodopád Ban Gioc patří k nejkrásnějším vodopádům v jihovýchodní Asii. Nachází se v severovýchodní části Vietnamu na hranicích s Čínou.

Ban Gioc spadá ve třech kaskádách a dosahuje celkové výšky až 70 metrů. Největší průtok má samozřejmě v období dešťů od května do září. Vstupné je 45 000 VND.

Kvůli své velké vzdálenosti od ostatních atrakcí Vietnamu jej hodně cestovatelů vynechává, a i přestože samotný vodopád je velmi turistické místo, jeho okolí zatím patří spíš k off-beaten (neodhaleným, málo navštěvovaným) místům. Krasová oblast, ve které se Ban Gioc nachází, nabízí pohled na kopcovitou krajinu typickou pro severní Vietnam, rýžová pole, jeskyně nebo autentické vesnice a dlouhé cesty určitě nebudete litovat.

#4 Hlavní město Hanoj

Přestože do Asie jedete hledat zapadlé vesničky v horách, přírodu nebo moře, dejte Hanoji šanci aspoň na jeden den. Toto město je tak krásně bláznivé a plné vietnamské kultury, že bych si ze všech jihoasijských metropolí vybrala k návštěvě jako jedinou právě tuto.

TIP, kam na nejlepší bagetu: Banh Mi 25

Nebudu vám lhát, ať víte do čeho jdete – hlavní město Hanoj budete buď naprosto milovat, nebo z něj do hodiny odjedete. Hanoj ztělesňuje přesně to, co si o Vietnamu představujeme z bezpečí Evropy: milióny skútrů, zástupy hlučných lidí a stánků, najde se tu i nějaký ten podvodník a smog je všudypřítomný. Ale…

Zároveň jsou tady nejlepší restaurace snad z celé Asie (ceny začínají na 1€ !!!), lekce vaření místních jídel a další hodiny tradiční výroby, nekonečné trhy s jídlem i oblečením, stylové bary, luxusní masáže (za pár korun vás namasírují od prstů na nohách až po konečky vlasů) a samozřejmě historické památky mluvící za historii země.

Všechno, co potřebujete vidět a zažít, najdete ve starém městě a v jeho pěší dostupnosti:

 • stará čtvrť Hoan Kiem District – projděte si její malé uličky, stánky, kavárny, restaurace, bary
 • obejděte si jezero Hoàn Kiếm Lake s věží Hồ Gươm
 • podívejte se na chrám Ngoc Son Temple (nachází se hned u jezera)
 • zanakupujte si na trhu Dong Xuan Market
 • navštivte chrám Bach Ma Temple
 • zhlédněte Ho Chi Minh mausoleum (mauzoleum s ostatky tohoto vůdce)
 • vyzkoušejte egg café (např. v Giang Cafe)

TIP na ubytování: Babylon Garden hostel. Měli obrovskou nabídku služeb, bazén, free beer hour a střešní bar, ochotný personál a relativně čisto. Rozhodně je to místo, kde potkáte další cestovatele, což jsem na začátku mojí cesty uvítala.

#5 Ostrov Cat Ba

Ostrov Cat Ba je podle mě dokonalá náhrada k velmi turistické Ha Long Bay. Nachází se v sousední zátoce Lan Ha Bay jihovýchodně pod Hanojí, takže se pyšní stejnou přírodní scenérií. Můžete se tak těšit na tisíce skal vyrůstajících z moře, spoustu malých zátok, jeskyní či vyhlídek.

Proč upřednostnit ostrov Cat Ba před Ha Long Bay?

 1. ceny za lodní výlety jsou výrazně nižší
 2. je tady méně turistů (nebo aspoň to tak působí, protože se všichni rozprchnou po celém ostrově)
 3. na ostrově jsou k vidění i další věci

Doprava: Cat Ba je sice ostrov, ale dostat se na něj je velmi snadné. Nejlepší je si koupit na hostelu lístek den předem a ráno vás vyzvedne autobus přímo na ubytování. V ceně je cesta autobusem přes most a následně trajekt. Cesta trvá 3-4 hodiny a cena za lístek začíná od 200 CZK.

Osobně doporučuji na Cat Ba strávit alespoň 2 celé dny. Nejlepší je si půjčit skútr a kayak a objevovat ostrov na vlastní pěst.

TOP aktivity na Cat Ba:

 • celodenní lodní výlet do zátoky a k plovoucím vesnicím
 • vyhlídka Đinh Ngự Lâm (zpáteční výšlap má zhruba 3,5 km a moc hezké výhledy na vnitrozemí ostrova)
 • jeskyně Hospital a Trung Trang Cave
 • pláže – kolem největšího města Cat Ba se nachází tři krásné pláže: Cat Co 1, Cat Co 3 (nejhezčí), Thung Tu beach
 • kayaking – půjčte si kayak a objevujte zátoku na vlastní pěst (v jedné z agentur si domluvte loď do zátoky, kde si půjčíte na molu uprostřed ničeho kayak a můžete vyrazit)

TIP: Pokud chcete výrazně ušetřit na lodním výletu, vyhněte se zájezdovým lodím a naskočte na trajekt z města Ha Long (Dao Tuan Chan Ferry terminal) na ostrov Cat Ba. Cesta trvá zhruba hodinu a trajekt jezdí 3x denně. Z konečného přístavu Ben Pha Gia Luan si sice pak budete muset vzít minivan (cca 2 USD) nebo taxi, samotná jízda lodí vás ale bude stát zhruba 5 USD.

#6 Zátoka Ha Long

Ha Long Bay neboli zátoka sestupujícího draka je jedním z nejznámějších a nejnavštěvovanějších míst ve Vietnamu. Stejně jako ostrov Cat Ba leží v přímořské oblasti poseté vápencovými skalami. Tisíce šedých skal se zelenými vrcholky se tyčí v zátoce v nejrůznějších tvarech a velikostech.

Zátoka Ha Long se nachází 150 km východně od Hanoje a s hlavním městem i ostatními turistickými destinacemi sem vede dobré autobusové spojení. Většina lidí využívá jako výchozí bod stejnojmenné město Ha Long. Odtud se nasedá na lodě všech rozměrů a vyráží se na průzkum zátoky, která mezi skalami ukrývá spoustu pláží, jeskynní a dalších skalních útvarů. Oblíbené jsou i vícedenní plavby.

Ha Long Bay je nádherné a unikátní místo, což samozřejmě vede k velké koncentraci turistů a tlak na zvyšování cen. Pokud vás to odrazuje, doporučuji navštívit sousední ostrov Cat Ba zmíněný výše.

#7 Ninh Binh

Ninh Binh je menší město ležící ve stejnojmenné provincii zhruba dvě hodiny jízdy jižně od Hanoje. Krasová oblast v okolí města je známá svými jeskyněmi, skalními vyhlídkami, dobře schovanými chrámy a pagodami. To vše je propojené řekou, jejími rameny a zákruty.

V turistickém hledáčku by ale mělo být správně spíš město Tam Coc. Toto malé město leží přímo pod špičatými skalami, je plné restaurací a hostelů a další cestovatelské infrastruktury. Z Tam Coc je pak velmi snadné se vydat na skútru nebo na kole a prozkoumat okolí, které je nabité zajímavými místy.

Celý článek: Jak navštívit krasovou oblast Trang An (Tam Coc, Ninh Binh)

Nejkrásnější místa středního Vietnamu:

#8 Národní park Phong Nha-Ke Bang

Národní park Phong Nha-Ke Bang je krasová oblast ve středním Vietnamu, která to dotáhla až na seznam UNESCO. Park je atraktivní zejména pro své jeskyně, které na rozdíl od Ninh Binh dosahují monumentálních rozměrů. Příkladem může být světoznámá jeskyně Son Doong, která je považována za největší jeskyni světa.

Většina ubytování, restaurací a cestovních agentur se soustřeďuje ve městě Phong Nha a sem taky jezdí autobusová linka z Hanoje a dalších turistických destinací. V malém městě je pak jednoduché půjčit skútr nebo naskočit do minibusu a prozkoumat krásy parku. Kromě už zmíněných jeskyní se můžete těšit na vodopády, tropický les, údolí plné rýžových polí lemované řekou a vápencové kopce.

#9 Město Hue

Hue se řadí mezi nejkrásnější města země a must-see, pokud se budete nacházet ve středním Vietnamu. Jako bývalé hlavní město v určité etapě vietnamské historie si zachovalo řadu památek, které jsou dnes na seznamu UNESCO a zároveň na bucket listu mnoha cestovatelů.

Mezi nejnavštěvovanější památky patří Imperial City Hue, sídlo císařů z počátku 19. století. Citadela je obehnána pestrou zdí a skrývá mnoho budov, zahrad a chrámů. Vstupné je 150 000 VND, ale rozhodně návštěva tohoto komplexu stojí za to.

Dalším úžasným místem je Roayal Thomb císaře Khai Dinh. Ve městě se nachází hned několik hrobek, žádná se ale krásou interiéru ani zajímavostí okolí samotné hrobky nevyrovná této. Nachází se kus z města a nejlepší je sem jet taxi nebo autobusem. Vstupné je 150 000 VND.

Do třetice doporučuji navštívit velmi specifickou atrakci těsně za branami města, Hue Abandoned waterpark. Tento futuristický park byl postavený v roce 2004 a nechaný napospas. V současnosti vstup údajně není povolený kvůli chátrajícím budovám, ale dovnitř je pořád možné se dostat.

TIP: V celém Vietnamu, a v Hue obzvlášť, je dobré mít nainstalovanou aplikaci Grab. Jedná se v podstatě o jihoasijský Uber. Častěji než auto pro vás ale přijede motorka nebo skútr. Další užitečné aplikace na cesty zde.

#10 Hai Van Pass

Hai Van pass je horský průsmyk mezi městy Hue a Danang. Původně tudy vedla cesta, která spojuje sever a jih Vietnamu, ale kvůli vysokému počtu nehod byl pod pohořím vytvořený tunel. Hai Van pass ale zůstal v oblibě u cestovatelů a do povědomí se dostal ještě víc po díle Top gearu, kde byl označen za jednu z nejhezčích pobřežních cest.

Ve městech Hue a Danang/ Hoi An funguje servis půjčení motorky v jednom místě a vrácení v druhém. Pokud neřídíte motorku ani skútr můžete zvolit variantu easy rider, neboli užijete si zážitek z motorky, ale řídit místo vás bude zkušený Vietnamec. Tato varianta je sice výrazně dražší (až 1 000 Kč), ale většinou zahrnuje průjezd zemědělským předměstím města Hue, zastávku na pláži, samotný Hai Van pass a za Danangem ještě zastávku v Marble mountains.

Třetí možností je cesta po železnici, což je zároveň nejlevnější možnost. Upřímně, vzhledem k tomu, že jsem těsně před tím absolvovala 4-denní roadtrip na motorce v Ha Giangu, mi Hai Van pass přišel jako velmi slabý odvar. Zpětně to ale vnímám jako hezké zpestření na cestě mezi severem a jihem, kde stojí za to přibrzdit.

#11 Město Danang a okolí

Danang je čtvrté největší město Vietnamu a kromě řady administrativních budov se zde nachází mezinárodní letiště. Jelikož Danang leží na pobřeží, je taky důležitý přístav. Zároveň tady ale najdete i krásné pláže s bílým pískem a o luxusní resorty zde není nouze.

Musím se přiznat, že samotné město mě příliš neoslovilo. Byla jsem ale překvapená, kolik expatů (pracujících cizinců) a zahraničních studentů tady žije. Dle jejich slov je Danang výborné město, pokud se chcete ve Vietnamu na chvíli usadit, učit zde angličtinu a podobně. Řekla bych, že je to zejména kvůli velkému množství mezinárodních podniků sídlících v centru města, ale zároveň všudypřítomné vietnamské kultuře, což dohromady vytváří příjemné prostředí pro delší pobyt cizinců.

Co se mi ale na Danangu opravdu líbilo, tak to je oblast Marble mountains. Jedná se o pět mramorových/vápencových kopců, ve kterých se nachází nespočet buddhistických a hinduistických chrámů a svatyní.

Marble mountains navíc ukrývají desítky jeskyní, které také slouží náboženským účelům. Některé jsou svou tematikou opravdu temné a skoro bych řekla nic pro děti. Na prozkoumání celého komplexu kolem nejvyššího vrcholu Mount Thuy Son jsou potřeba minimálně dvě hodiny. Vstupné je 40 000 VND (40 Kč).

#12 Město Hoi An

Město Hoi An osobně považuji za nejkrásnější město Vietnamu. Ročně jej navštěvují tisíce turistů, rozhodně se tedy nejedná o malé, tajemné městečko.

Hoi An proslulo zejména všudypřítomnými lampióny a lucernami, romantickými uličkami plnými historických budov a kvalitou zdejších krejčovství.

Město Hoi An je zároveň dobrým výchozím bodem pro návštěvu většího města Danang, sousedních Marble Mountains, ruin My Son nebo jedné z pláží na pobřeží.

Celý článek: Hoi An: Město lampionů ve středním Vietnamu

#13 Ruiny My Son

My Son je hinduistický chrámový komplex. Jeho počátky se datují až do 4. století n.l. Ruiny se nachází asi 40 km západně od města Hoi An ve středním Vietnamu. Přestože byly ruiny znatelně poškozeny během války ve Vietnamu, patří mezi nejdůležitější vietnamské památky a dnes jsou na seznamu světového dědictví UNESCO.

Nejlepší způsob, jak My Son navštívit, je půldenní výlet z přilehlého města Hoi An nebo Danang. Pokud řídíte skútr, připravte se na minimálně hodinu jízdy. Jakmile se ale vymotáte z města (já jela z Hoi An), pojedete převážně po širokých, málo frekventovaných vesnických silnicích v dobrém stavu. Další možností je rezervovat si místo u jedné z agentur ve městě a dojet k ruinám ve skupině minibusem.

Vstupné do areálu je 150 00 VND (asi 150 Kč). Ruiny jsou opravdu krásné, leží ve velmi klidné oblasti v lesích a navštěvuje je relativně málo turistů. Vedle vstupu se nachází vcelku dobrá restaurace, jinak je areál prázdný.

Nejkrásnější místa jižního Vietnamu:

#14 Oblast Da Lat

Da Lat je město v jižní části Vietnamu a s jeho okolím je důkazem, jak rozmanitá krajina ve Vietnamu může být. Této oblasti se občas přezdívá asijské Švýcarsko a je to jednak kvůli příjemně chladnějšímu klimatu, lesnatému terénu, ale i řadě staveb a celkovému uspořádání města, které tady po sobě zanechali Francouzi.

Kromě šarmantního města je dobré vyjet i za jeho brány. Da Lat leží na náhorní plošině Lang Biang a díky celoročně příjemnému podnebí se tady daří pěstování ovoce, zeleniny a květin. V okolí se taky nachází řada vodopádů, chrámů a výletů.

Co navštívit v Da Lat:

 • Dalat Flower Gardens – rozlehlé květinové zahrady
 • Golden Buddha – chrám s obrovskou zlatou sochou Buddhy
 • Hang Nga Crazy House – hotel/kavárna/galerie šílených tvarů a dekorací
 • Elephant waterfalls – krásné vodopády jižně od města
 • Linh An pagoda – chrám s monumentální sochou
 • Datanla Waterfalls – oblíbené vodopády kousek za městem
 • Pongour Falls – jedny z největších vietnamských vodopádů jižně od města
 • hora Lang Biang – výstup na vrchol nejvyšší hory provincie (2 169 m.n.m.)
 • Ling Phuoc pagoda – chrám s vysokou zvonicí ve městě
 • Tuyen Lam Lake – nádherné jezero u města
 • Da Lat night market – noční trh s jídlem

#15 Písečné duny Mui Ne

Mui Ne, původně malé rybářské městečko, je dnes oblíbená pobřežní oblast plná resortů. Samotné město je napěchované ruskými podniky a příliš autenticity nebo pohodové atmosféry tady nečekejte. Okolní pobřeží ale lemují krásné pláže, což z Mui Ne dělá vhodné místo na plážovou dovolenou.

Nicméně Mui Ne má jiné hlavní lákadlo: písečné duny. V oblasti se nachází Red and White sand dunes, které odlišuje barva písku. Je jen těžké uvěřit, že vyprahlá pouštní oblast není Sahara, ale jižní Vietnam. Vzhledem k velkému horku je dobré duny navštívit brzy ráno, nebo později odpoledne.

Nejlepší způsob, jak duny prozkoumat, je zamluvit si odpolední výlet ve vašem hostelu. Součástí je většinou i zastávka v Red canyon, červeném kaňonu, kterým je možné krátkou stezkou projít. Na dně kaňonu se drží voda, takže nejlépe bosky. Na samotných dunách je možné si půjčit plastový talíř (pozor, domluvte si cenu předem) a pár dun si sjet. Západy slunce jsou tady legendární.

#16 Tunely Cu Chi

Tunely Cu Chi jsou téměř povinná zastávka, pokud se nacházíte v jižním Vietnamu. Jedná se o systém tunelů, který vybudoval Vietkong (komunistická guerilla) během války ve Vietnamu. Tunely sloužily jako úkryt před Američany, byly zde nemocnice, kuchyně i místnosti na spaní, vše ale v minimalistické podobě.

Nejznámější tunely Cu Chi se nachází asi 70 km severně od města Ho Chi Minh. Právě v centru města sídlí spousta agentur, které organizují půldenní výlety k tunelům. Lístky stačí koupit den předem, cena se pohybuje od 100 000 VND (asi 100 Kč) a zahrnuje dopravu, průvodce a návštěvu dílny. Cena nezahrnuje vstup do tunelů, protože lístky (110 000 VND) se kupují až přímo na místě.

Cesta autobusem trvá něco přes hodinu a téměř všechny agentury vás první zavezou do dílny. Zde pracují lidé postižení Vietnamskou válkou a musím říct, že vyrábí krásné dekorativní předměty. Výtěžek z prodeje veškerých výrobků jde na podporu této komunity.

Další zastávka jsou samotné tunely. Protože jsem měla štěstí na průvodkyni, jednalo se asi o nejzajímavější prohlídku spojenou s historickým výkladem, na jaké jsem kdy byla. Tunely se nachází v lese a postupně objevujeme skryté vchody, které jsou pro netrénované oko opravdu neviditelné. Expozice je proložená demonstracemi používaných nástrojů a techniky v boji i běžném životě tehdejších obyvatel této oblasti.

V poslední části je možné jít přímo do tunelu. Upozorňuji, že vchod do samotného tunelu rozhodně není vhodný pro klaustrofobiky. Tunely jsou opravdu miniaturní, celou dobu se jde v podřepu a dole je asi 50°. Na každých zhruba dvaceti metrech je únikový východ, ale kdo si chce zážitek prožít se vším všudy, doporučuji tunel projít až do konce.

#17 Město Ho Chi Minh

Město Ho Chi Minh (dříve Saigon) je největší město Vietnamu s nejrušnějším letištěm, finančním centrem a jako bývalé hlavní město s mnoha administrativními budovami. Najdete se tady i řada památek a zajímavostí.

Nikde jinde ve Vietnamu podle mě nezažijete tak intenzivní kulturní šok, jak právě v Ho Chi Minh city – zvlášť když je to vaše první zastávka ve Vietnamu, což moje byla. Tisíce skútrů brázdí široké silnice, přechody pro chodce neexistují, sem tam se vás někdo za jízdy pokusí okrást, na každém rohu jsou neodbytní trhovci. Všude se line vůně neodolatelného vietnamského jídla mísící se s pachy velkoměsta, ulice jsou v noci plné luceren, v barech vyřvává karaoke, pivo stojí 10 Kč a teplota vzduchu má 40 stupňů Celsia, zatímco jeho vlhkost je 100%! Krása a děs, to všechno zaráz. Prostě budete potřebovat den dva na rozkoukání.

Co navštívit v Ho Chi Minh city:

 • Pham Ngu Lao neboli Backpacker street – jak už název napovídá, jedná se o nejživější ulici města plnou barů, restaurací a klubů
 • Ben Than Market – velké tržiště plné stánků s jídlem, oblečením a suvenýry
 • War remnants museum – muzeum zasvěcené válce ve Vietnamu
 • Central office – budova pošty navržená Gustavem Eiffelem (architektem Eiffelovy věže)
 • Reunification palace – dřívější sídlo prezidentů, které je možné navštívit s průvodcem
 • Notre Dame Cathedral – křesťanská katedrála z dob kolonizace Francouzů
 • Tao Dan park – hezký, klidný a čistý rozsáhlý park dobrý pro sport, relaxaci nebo šálek vietnamské kávy
 • Phoc An Hoi Quan pagoda – malá, ale nádherná pagoda ze začátku 19.st.
 • Binh Tay market – rozsáhlý trh orientovaný zejména na místní, kde najdete naprosto všechno

Většina zmíněných bodů (kromě posledních dvou) se nachází v Distriktu 1 a ve vzájemné pěší vzdálenosti.

Ho Chi Minh city je zároveň dobrý výchozí bod pro návštěvu delty Mekongu a Cu Chi tunelů. S těmito půldenními výlety by podle mě 2-3 dny měly na toto intenzivní město stačit.

#18 Delta řeky Mekong

Mekong je jedna z nejznámějších a největších (z hlediska délky a objemu průtoku) řek světa. Pramení v Tibetu, dále teče přes Čínu, Barmu, Laos, Thajsko, Kambodžu a Vietnam, kde se konečně vlévá do Jihočínského moře. V tomto místě vytváří deltu, kolem které se točí život mnoha místních.

Delta řeky Mekong je nesmírně zajímavé místo k navštívení z kulturního hlediska, kdy můžeme poznat, jak funguje život na řece a kolem ní. Velkým lákadlem jsou floating markets, neboli trhy na řece, kdy směna čerstvých potravin a drobných produktů probíhá přímo na malých loďkách. Zároveň tady Mekong vytváří krásné přírodní scenerie, kdy se tisíce malých vodních ramen vlní jak hadi kolem hlavního toku řeky ve skrytu džungle plné života.

Nejjednodušší způsob, jak navštívit deltu Mekongu, je pomocí jedné z agentur v Ho Chi Minh city. Agentury vozí turisty autobusem k Mekongu, kde se přesedá na lodě a jezdí se na některý z floting markets (nejčastěji Mỹ Tho) nebo prozkoumat povodí. Cena začíná od 200 000 VND (asi 200 Kč) a často zahrnuje i zastávku v krásném chrámu Vinh Trang Pagoda a oběd.

Pokud vás ale láká více autentický zážitek, nejlepší je vydat se regulérním autobusem do jednoho z měst přímo na řece a zůstat zde více nocí. Zde je možné si nezávisle objednat loďku a proplout trhy brzo ráno.

#19 Ostrov Phu Quoc

Phu Quoc je největší Vietnamský ostrov a jeho jméno čím dál víc rezonuje mezi cestovateli. Nachází se v jižním Vietnamu, kde v Thajské zátoce leží na hranicích s Kambodžou. Na ostrově se nachází letiště, ale nejlevnější možnost dopravy je autobusem z Ho Chi Minhova města a následně trajektem, který jede necelé 2 hodiny.

Ostrov Phu Quoc je atraktivní pro svoje krásné pláže, stejnojmenný národní park, ale hlavně pro svoji pohodovou ostrovní atmosféru. Doporučuji ostrov navštívit v co nejbližším horizontu, protože s narůstající oblibou u cestovatelů souměrně roste počet hostelů, ale i obrovských resortů, restaurací a další užitečné, ale nikoliv nezbytné turistické infrastruktury.

Více o Vietnamu:

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *