Procházka k jezerům Langbathseen (Rakousko)

Procházka k jezerům Langbathseen (Rakousko)

Rakousko je plné krásných míst, a zejména pokud jde o hory a jezera, stojí na světové špici. Občas ani nemusíme putovat tak daleko, jako v případě Lanbathseen. Nejenže se nachází relativně v těsné blízkosti českých hranic, ale ještě nás k nim pohodlně dovede asfaltová silnice. Aby to nebylo úplně zadarmo, k druhému jezeru je potřeba se kousek projít. Podrobnější informace o návštěvě Langbathseen najdete níže v článku.

Přehled trasy

  • Délka: 7,3 km
  • Převýšení: 218 m
  • Typ: okruh
  • Náročnost: nízká
  • Začátek/ konec: parkoviště na konci silnice Langbathstrasse
  • Občerstvení: žádné

Dostupnost a parkování

Jezera Langbathseen se nachází v severním Rakousko jen 4 hodiny jízdy autem od Prahy. Leží přímo mezi velkými jezery Traunsee a Attersee, které jsou populárními turistickými destinacemi. Od Attersee z městečka Ebensee vede jednosměrná 8 km dlouhá Langbathstrasse. Tato asfaltová silnice je relativně široká a v dobrém stavu, nicméně je potřeba dávat pozor na cyklisty, kterými se tento úsek jen hemží. Což mě přivádí k doporučení, pokud zůstáváte v okolí Attersee, je ideální si k jezerům zajet na kole. U prvního jezera Langbathsee se nachází velké bezplatné parkoviště.

Cesta okolo Vorderer Langbathsee

Okolo předního i zadního jezera Langbathsee je možné udělat okruh. Stezka vede od parkoviště, které se nachází přímo u prvního jezera. Teoreticky je tedy možné si vzít slunečník, chlaďák s obědem a Plzněmi, a usadit se bez námahy na jedné ze dvou plážiček. První jezero svou průzračnou blankytnou vodou přímo svádí k plavání a celodennímu lenošení u vody. Stejně tak je tady možné vutáhnout paddleboard, loďku nebo dokonce potápěcí výstroj, protože voda je zde opravdu krásně průzračná.

V opačném případě může člověk nasadit batůžek a vydat se po obvodu jezera. Cesta je sice nezpevněná, ale dost široká a vhodná jak pro cyklisty, tak pro kočárky. Jde se lesem ve stínu stromů přímo kolem hladiny, takže zde není žádné převýšení. Po cestě je nejedna odbočka k vodě, kde si mnozí najdou soukromá místa na opalování.

Cesta k Hinterer Langbathsee

Od prvního jezera následuje krátký úsek lesem a široká cesta pokračuje k druhé jezeru. Jde se trochu do kopce, ale než se člověk stihne zapotit, už je zase u vody. Hinterer Langbathsee je sice o něco méně svůdné k plavání, ale okolní scenerie je krásná, ne-li hezčí, než u prvního jezera. Buď jak buď, když už sem vážíme cestu, byla by škoda nenavštívit obě jezera.

Hinterer Langbathsee je stejně jako první jezero možné obejít naokolo širokou lesní stezkou s častým přístupem přímo k vodě. Nachází se tady taky pár plážiček a místa vhodná jak pro koupání, tak pro piknik. Hned na začátku jezera je navíc několik laviček. Odtud se vydáváme po rozcestníku novou cestou, abychom dokončili okruh kolem obou jezer. Spodní cesta nás vede zpět k prvnímu jezeru a na parkoviště.

Další místa, která navštívit v Rakousku:

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *