Nejkrásnější pláže ostrova Mauricius
Exotika,  K moři

Nejkrásnější pláže ostrova Mauricius

Africký ostrov Mauricius získal ve světě popularitu zejména díky svým pohádkovým plážím. Na své si přijde opravdu každý. Ať už je v hlavním zájmu návštěva pláže se vším komfortem a zázemím, nebo naopak liduprázdné zátoky, kde palmy vrhají stín na jemný písek a střeží vstup do azurových lagun. Případně divoké pobřeží s bujnou vegetací a dorážejícími vlnami bělící jinak dokonale modrou vodu.

Mezi přední výhody Mauricijských pláží patří zejména klidná voda, která je chráněná vnějším korálovým útesem. Dále je to bohatý podmořský život kolem korálů začínající jen pár metrů od břehu. V neposlední řadě pak dostatek stromů a travnaté plochy navazující na bílý písek.

Naopak jistou nevýhodou může být nedostatek občerstvení u pláží, případně výhradní exkluzivita pro hosty resortu. Někdo by mohl uvést jako nedostatek i plytkou vodu kam až oko dohlédne, což je ale relativní. Takže shrnuto podtrženo, Mauricius je opravdu tropický ráj a dokonalé místo pro exotickou plážovou dovolenou.

Mapa nejhezčích pláží Mauriciu

Pláž Le Morne

Le Morne je poloostrov v jihozápadní části Mauriciu. Stejnojmenná pláž se táhne víceméně po celém jeho obvodu a je pod přísným dohledem ikonické hory Le Morne Brabant.

Celý článek: Výstup na Le Morne Brabant Mountain (připravuje se)

Pláž Le Morne je stejně jako většina pláží na ostrově chráněná vnějším korálovým útesem. Vody za tímto útesem jsou známé svým výskytem delfínů a lodě vozí turisty brzo ráno vstříc zážitkům dovádění s delfíny na otevřeném oceánu.

Kromě toho je plytká voda kolem pláže Le Morne plná korálů, kolem kterých se odehrává pestrý podmořský život. Nejlepší místo na plavání je vedle mola St Regis Pier.

Stín po obvodu celé pláže zajišťují palmy a jehličnany, za příplatek jsou u některých resortů k dispozici i lehátka se slunečníky. Co se týče občerstvení, tak je možné se najíst v jedné místní restauraci přímo na pláži. Resorty běžně obsluhují jen hotelové hosty.

Ostrov Ile aux Cerfs

Ile aux Cerfs je soukromý ostrov ve východní části Mauriciu a bývá považován za jednu z nejkrásnějších částí ostrova. Ile aux Cerfs se pyšní třemi lákadly – luxusním golfovým resortem, krásnými plážemi a četnými aktivitami pro rodiny s dětmi i dobrodruhy.

Na ostrov je možné se vydat v rámci jednodenního výletu nebo na vlastní pěst veřejnou dopravou. Lodě jezdí v pravidelných intervalech z města Trou d’Eau Douce a plavba trvá zhruba 20 minut.

Následně je možné se zapojit do některé z aktivit, nebo se jen projít podél východního pobřeží ostrova, zaplavat si nebo šnorchlovat. Ať už si vyberete kteroukoliv z pláží severní nebo jižní části ostrova, které v podstatě splývají v jednu, všude najdete azurově modrou vodu, bílý písek a stín stromů.

Celý článek: Celodenní výlet na exotický ostrov Île aux Cerfs po vlastní ose (připravuje se)

Pláž Trou aux Biches

Trou aux Biches se nachází v severozápadní části Mauriciu, která je považována za resortovou základnu ostrova. Nicméně na kráse ani atmosféře této pláže se to nepodepsalo, snad kromě vyšší frekventovanosti návštěvníku. Trou aux Biches je ale rozsáhlá a místo pod palmou nebo na jemném písku najde snad každý.

Vstup do vody je ve všech částech pláže Trou aux Biches velmi pozvolný a ani u nejvzdálenější bójky nehrozí, že by dospělý člověk nedosáhl nohama na zem. Díky tomu je ale voda blankytně modrá, prohřátá a vhodná i pro ty nejmenší.

Okolí pláže Trou aux Biches je navíc proslulé dobrými spoty na šnorchlování a potápění. Díky západní poloze je z pláže postaráno o krásné západy slunce.

V přilehlé vesnici se nachází pár restaurací a na velkém parkoviště u vstupu na pláž jsou stánky s občerstvením, záchody a venkovní sprcha.

Pláž Belle Mare

Pláž Belle Mare bývá často uváděná mezi nejkrásnějšími plážemi ostrova Mauricius a její místo v žebříčku je rozhodně zasloužené. Pravda je, že severovýchodní pobřeží, kde se Belle Mare nachází, je víceméně celé tvořené plážemi s bílým pískem, světle modrou vodou a navazujícími korály. Pláž Belle Mare je dobré místo pro průzkum podmořského života, ale i oblíbený výchozí bod pro lodní výlety, ať už za účelem šnorchlování nebo potápění.

Hlavní část Belle Mare se nachází v podlouhlé zátoce. Nicméně doporučuji zaparkovat kousek severně od ní, projít listnatým lesíkem a chvíli jít po pobřeží, kde je možné najít liduprázdné laguny s křišťálově čistou vodou. Tip číslo dva je půjčení kola a projetí této části Mauriciu (od Belle Mare směrem na jih) po pobřeží až k méně známé Palmar Beach, kde vede stezka lesem s výhledem na pláž.

Zátoka Blue Bay

Blue Bay je chráněná zátoka na jihovýchodě Mauriciu nedaleko mezinárodního letiště. Jedná se ale o pohodové, tiché místo s navazujícími plážičkami, pár stánky s občerstvením a kamarádskými potulnými psy.

Blue Bay dostala název po svých azurových vodách, které omývají zdejší písečné pobřeží. Klidnou vodu zajišťuje vzdálený korálový útes, který v podstatě lemuje celý Mauricius.

Součástí zátoky je Blue Bay Marine Park – jedno z nejlepších míst na šnorchlování na Mauriciu. Na břehu nabízí pár místních výlet lodí s proskleným dnem a tento 2-hodinnový lodní výlet do středu zátoky stojí rozhodně za to.

Ostrov Ile aux Benetier

Île aux Benitiers je malý ostrov na západní straně Mauriciu ležící coby kamenem dohodil od pobřežního města La Gaulette. Na délku měří 2 km a na šířku sotva 0,5 km, takže projít se z jednoho konce pláže na druhý je otázka půl hodinky.

Ostrov Île aux Benitiers je sice neobydlený, ale jeho pláž se může přes den vcelku slušně zaplnit výletními loděmi. Místní mají na pláži rozestavěné stánky s občerstvením a suvenýry. Zbytek pláže je volný pro opalování, procházky a výhledy na Le Morne a Tamarin.

Součástí celodenní plavby na katamaránu, jachtě nebo motorové lodi bývá většinou pozorování delfínů, šnorchlování, oběd, zastávka na pláži Île aux Benitiers a plavba kolem Crystal Rock (fotogenické mořské skály).

Pláž Flic en Flac

Často skloňovaný Flic en Flac je jedna z nejhezčích pláží na Mauriciu, která leží na západním pobřeží kousek od hlavního města Port Louis. Jedná se o dobrou výchozí volbu, pokud nechcete bydlet ani v obrovském resortu, ani v zapomenuté rybářské vesnici. Flic en Flac má dobrý poměr menších hotelů a guesthousů, z nichž většina je v docházkové vzdálenosti u pláže, restaurací a obchodů. Kdo ale čeká bujarý noční život, bude asi zklamaný, a musí si vystačit s jedníným barem s živou hudbou.

Flic en Flac je tedy hlavně o dlouhatánském lánu pláže s bílým pískem, snadným vstupem do vody, palmami a stromy zajišťujícími stín a luxusními západy slunce. Je to také ,,place to be“ pro potápěče a ty, kteří chtějí se šnorchlem navštívit pestrý podmořský svět Mauriciu.

Zátoka Grand Baie

Grand Baie bývá často označovaná za ,,must-see“ místo na Mauriciu, my jsme však byli k této chvále mírně skeptičtí. Město s pláží Grand Baie je totiž rezortový ráj v severní části ostrova. Nicméně návštěva Grand Baie nám žádné trauma nezpůsobila, naopak se jednalo o středně velké město v krásné zátoce, kde běžný turista sežene vše, co potřebuje.

Samotná pláž Grand Baie je relativně malá, ale zato moc hezká. Disponuje pozvolným vstupem do vody a přirozenou ochranou zátoky před neklidným oceánem.

Grand Baie je tak asi nejživější město ostrova Mauricius, kde je možné najít širokou škálu restaurací, barů a obchodů. Pořád ale nečekejte chorvatskou promenádu. Velká část života se spolu s turisty koncentruje do již zmíněných resortů, které dokážou návštěvníky zabavit od prvního do posledního dne skrze vlastní organizované výlety, hotelový shuttle, all-inclusive, bazény i posilovny. Pokud si člověk od dovolené slibuje právě tento styl odpočinku, Grand Baie a okolí je to pravé místo.

Pláž Ponte d’Esny

Mezi oblíbenou Blue Bay a městem Mahebourg se podél pobřeží v délce téměř 2 km táhne Ponte d’Esny. Jedná se o hezkou pláž jihovýchodního pobřeží s bílým pískem, snadným vstupem do vody a částečně se taky vyplatí si vzít masku a šnorchl.

Jedinou nevýhodou této málo frekventované pláže je její obklopení luxusními vilami, které naprosto blokují přístup na pláž. Jediné a pouhé dva koridory je možné najít na severním konci pláže a pak zhruba uprostřed ulice. Třetí vstup je možný přes pláž od Blue Bay. Pláž Ponte d’Esny navíc není úplně nejširší, takže v některých místech může zapomenuté zbloudilce marně hledající východ nemile překvapit příliv. Taky tady není žádné občerstvení ani klasické plážové zázemí.

Osobně se nám nejvíce líbila část s malou plážičkou hned u severního vstupu, odkud byl krásný výhled na Aigrette Island a zbytek východního pobřeží.

Pláž Palmar

Pláž Palmar je méně známá sestřenice pláže Belle Mare. Nachází se přesně v polovině východního pobřeží ostrova Mauricius. Palmar beach rozhodně těží ze své menší popularity, kdy většina turistů míří na sousední Belle Mare.

Co nás na pláži opravdu bavilo, tak to byla jednak její rozloha, a tím pádem i dostatek místa a soukromí pro jednotlivé návštěvníky. Dále to byl určitě vstup přes les s travnatým porostem, který je sice na Mauriciu u pláží typický, ale zde opět hrála roli rozlehlost.

Kolem Palmar beach vede lesem pobřežní stezka, která je dokonalá na procházku nebo jízdu na kole, pokud jste ubytovaní někde v okolí. Samotná pláž je čistá, je tady bílý písek, několik lagun s azurovou vodou a pár korálů. Restaurace, bary ani obchody tady nenajdete, takže vodu a sendvič s sebou.

***

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

admin@zahorizont.cz