Mauricius vodopády

Nejhezčí vodopády, které navštívit na Mauriciu

Ponořte se do fascinujícího světa mauricijských vodopádů, které ukrývají jedinečnou krásu a neuvěřitelnou sílu přírody. V tomto článku se společně vydáme na objevování těchto skrytých pokladů, které oslní vaše smysly a zanechají vám nezapomenutelné vzpomínky.

Na Mauriciu se nachází desítky vodopádů. K některým z nich je možné dojet pohodlně autem, k jiným je potřeba se vydat mauricijskou džunglí. V tomto článku najdete ty nejkrásnější vodopády ostrova Mauricius – od nejznámějších v populárních národních parcích, až po skryté vodopády mezi cukrovou třtinou, které budete mít sami pro sebe. Mauricius nabízí vodopády pro každého dobrodruha, který touží po skutečné přírodní kráse. Čtěte dál a vyberte si, jaká místa na Mauriciu během své dovolené navštívíte!

Mapa nejhezčích vodopádů Mauriciu

Mauricijský průvodce:

Tamarind Falls

Tamarind Falls, známé také jako Seven Cascades Waterfall, jsou jedním z nejvíce ohromujících přírodních míst na Mauriciu. Tato kaskáda se nachází v oblasti Henrietta, poblíž vesnice Henrietta. Představte si sedm dechberoucích vodopádů, které se propadají kaňonem obklopeným bujnou tropickou zelení. Při sestupu dolů před sebou navíc máte působivý národní park Black River George.

Cesta k těmto vodopádům je krásná, ale trochu dobrodružná. Několik turistických společností nabízí výlety k Tamarind Falls, a osobně si myslím, že v tomto případě je dobré využít služby průvodce. My jsme šli půldenní výlet s Raj Adventures a byli jsme spokojení. Kromě výběru bezpečné trasy nám místní průvodce řekl i něco o životě na ostrově, ukázal nám zajímavé rostliny a na závěr jsme u něj doma měli výborný oběd. Důvod, proč je lepší jít s průvodcem, je ten, že k vodopádům vede několik turistických tras. Překračuje se řeka, sestupuje se hluboko do kaňonu, dokonce se jde chvíli přímo pod vodopádem, takže pokud se zničehonic zhorší počasí, hrozí bleskové povodně a kameny jsou jako skluzavka. Je také důležité si uvědomit, že navigace na Mauriciu není stoprocentně přesná.

Nicméně pokud půjdete za dobrého počasí na vlastní pěst a předem si nastudujete trasu, je to zvládnutelné. Doporučuji si s sebou vzít hodně vody, svačinu, sportovní oblečení, opalovací krém, repelent a plavky s ručníkem. V bazéncích pod vodopády se dá plavat. Vstupné je v tomto případě zdarma. Většina lidí končí pod třetím vodopádem, ale je možné sejít až úplně na dno kaňonu.

Rochester Falls

Rochester Falls, další z krásných mauricijských vodopádů, láká návštěvníky svým exotickým a divokým kouzlem. Nachází se v oblasti Souillac na jižním pobřeží ostrova, nedaleko vesnice Souillac. Tento vodopád je speciální díky svým černým čedičovým kamenům, přes ketré se valí voda.

K vodopádu vedou dvě cesty. První varianta se dá zvládnout téměř celá autem, kdy můžete následovat úzkou cestu z vesnice Surinam. Následně se dostanete nad vodopády, a malou pěšinkou lze sejít dolů pod ně. Druhá trasa vede z vesnice Souillac a v závislosti na tom, kam až dovolíte svému autu z půjčovny na nezpevněné cestě dojet, je pak stejně potřeba jít kousek podél řeky.

Vodopád Rochester je populárním turistickým cílem, nicméně není zde povoleno plavat. U vodopádu občas místní nabízí čerstvé ovoce, jinak je ale bez zázemí. Vstupné je zdarma.

Cascade Eau Bleu

Cascade Eau Bleu je série nádherných skrytých vodopádů a jedno z nejunikátnějších přírodních míst na Mauriciu. Nachází se v blízkosti vesnice Cluny na východním pobřeží ostrova. Cascade Eau Bleu láká návštěvníky svou průzračnou modrou vodou, jak už napodívá jeho název (v překladu z francouzštiny jde doslova o Vodopád s modrou vodou). My jsme šli bohužel po vydatném dešti, takže voda byla spíš hnědá, než modrá.

Přestože se Cascade Eau Bleu nachází téměř vedle silnice, dalo nám trochu zabrat ho najít. Nejjednoduší je začít nahoře u silnice Cluny Road u vodní nádrže CWA. Pokud začnete od spodu, musíte hledat malou pěšinku vedoucí do lesa. Pěšinka ihned prudce klesá dolů k řece. Jde se po neskutečně masivních spletitých kořenech, které můžou být za deště hodně kluzké. Vstupné je zdarma a plavání je dovolené, ale po dešti bývá pod vodopádem silný proud.

Chamarel Waterfall

Chamarel Falls je nejznámějším vodopádem na Mauriciu a neodolatelným lákadlem pro každého návštěvníka oblasti Chamarel. Nachází se na jihozápadě ostrova a je považován za jeden z nejvyšších vodopádů na Mauriciu. K vodopádu je náročné se dostat, proto se většina lidí spokojí s výhlídkou, odkud je vidět vodopád v celé jeho kráse spadající do rokle zaroslé tropickým lesem.

Kromě obdivování Chamarel Falls můžete v okolí navštívit i jednu z nejvíce populárních atrakcí Mauriciu – sedmibarevnou Zemi, což je geologický fenomén tvořený různými odstíny písku. Vstup na vyhlídku vodopádu Chamarel a k Seven Colored Earth je zpoplatněn (325 Rs/dospělý, 175 Rs/dítě).

Stejně tak zajímavá, ale o poznání méně turistická je stezka skrz Ebony forest, původní les tvořený vzácnými ebenovými stromy. Kousek od Chamarelu se nachází také nejznámější maurisijcká palírna rumu, kam můžete zajít na exkurzi a ochutnávku.

Více informací: Co vidět a navštívit v oblasti Chamarel

Cascade Leon

Cascade Leon, také známý jako Exil Falls, představuje další poklad mauricijských vodopádů, který stojí za objevení. Nachází se v odlehlé oblasti Leon na jihozápadě ostrova Mauricius. Jedná se o jeden z nejméně turistických vodopádů a při návštěvě jej dost možná budete mít sami pro sebe.

Důvod, proč je Cascade Leon nejvíce opomíjený vodopád na Mauriciu, je jeho složitá dostupnost. Přestože se nachází relativně kousek nad Rochester Falls, je potřeba jít zhruba 4 km po polní cestě. Druhou možností je odbočka kousek před vesnicí St Aubin. Po nezpevněné cestě jsme jeli tak daleko, jak jen jsme dokázali naše malé auto z půjčovny přimět. Nakonec jsme zaparkovali vedle velkého zemědělského areálu a došli zbývající asi 2 km kolem polí s cukrovou třtinou pěšky.

Vedle vodopádů se nachází hezké ubytování L’exile lodge. Jinak zde není vůbec nic. Celé místo ale působí jak rajská zahrada, s bujnou vegetací a masivním vodopádem, ke kterému se dá sejít malou pěšinkou. Vstupné je zdarma a je možné zde plavat.

Alexandra Falls + Cascade de 500 pieds

Cascade 500 Pieds, známé také jako Cascade des Galets, se nachází v centrální části Mauriciu, v Národním parku Black River Gorges. Parkování je možné u vyhlídky Alexandra Falls, kde začíná turistická stezka. Cesta vede přes kamennou pěšinu, která se klikatí skrze les, piknikové místo a vyhlídku nabízející krásné pohledy na okolní krajinu.

Po asi 20 minutách cesty dorazíte k prvnímu potoku a po dalších několika minutách překročíte tři řeky. Vstup k vodopádům je zdarma. Trasa k vodopádu trvá asi 30-45 minut v závislosti na tempu a kondici. Doporučuji mít s sebou vhodnou obuv, sportovní oblečení a dávat obzvlášť pozor, pokud je po dešti.

GRSE Waterfall

Vodopád GRSE je další krásný mauricijský vodopád, ketrý stojí za to navštívit. Nachází se na severovýchodě ostrova, kousek od známého ostrůvku Ile aux Cerfs. Tento kouzelný vodopád na řece Grand River South East se řítí dolů skalnatými útesy přímo do moře.

K vodopádu často zajíždí lodě během výletu na Ile aux Cerfs. Vodopád je ale velmi snadno přístupný i pěšky. Zaparkujte kousek za kruhovým objezdem a dejte se krátkou, ale strmou pěšinkou přímo dolů k řece. Přístup je zdarma, ale bohužel není doporučeno se zde příliš zdržovat kvůli občasným vloupáním do aut turistů. Stejně tak není doporučeno pod vodopádem plavat kvůli mořským proudům.

Underwater waterfall

Jako poslední bod na seznamu nejkrásnějších vodopádů na Mauriciu uvádím známý Underwater waterfall, tzv. podmořský vodopád. Navzdory svému názvu se však nejedná o skutečný vodopád, ale o optickou iluzi vytvořenou pískem a oceánskými proudy.

Underwater waterfall se nachází u jihozápadního pobřeží Mauriciu. Jediný způsob, jak tento fascinující fenomén spatřit, je z helikoptéry. Pokud se výlet vrtulníkem nad Mauriciem do vašeho rozpočtu nevlézá, tak nezoufejte. Místo můžete vidět i z vrcholku kopce Le Morne Brabant. Z této perspektivy sice samotný vodopád neuvidíte, výhled z vrchu na pobřeží je ale dechberoucí sám o sobě.

Čtěte dál:

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *