Dolomity
Turistika

Nejkrásnější místa, která navštívit v Dolomitech

Italské Dolomity máme coby kamenem dohodil a každý rok objevuje jejich krásu více lidí, kteří je v létě upřednostní před italským pobřežím. Zdejší vesnice, jezera, pastviny a typické vrcholky patří k nejmalebnějším krajinám na světě. Navíc má tato oblast na jaře a v létě naprosto jinou atmosféru, než zimní Dolomity pod sněhem a s lyžemi na nohou, jak je většinou známe lépe.

Kombinace roatripu přes horské průsmyky, outdoorových aktivit a výborného italského jídla a pití, to je sever Itálie. V tomto regionu najdete tolik skvělých věcí, že musí přirůst k srdci každému. Zde se dozvíte tipy na nejkrásnější místa, které rozhodně navštívit v Dolomitech.

TOP místa Dolomit a severní Itálie – itinerář:

#1 Lago di Braies
#2 Tre Cime di Lavaredo
#3 Lago di Sorapis & Cascate di Fanes
#4 Cinque Torri & Passo di Giau
#5 Passo Pordoi & Passo Sella & Passo Gardena
#6 Alpe di Siusi
#7 Seceda & St. Magdalena
#8 Lago di Carezza & Lago di Ledro
(#9 Lago di Garda & Sirmione & Verona)
(#10 Benátky)

Lago di Braies

Jezero Braies (známé taky jako Prager Wildsee) patří k oblíbeným cílům návštěvníků Dolomit. Přesto se počtem turistů nenechte odradit a vyrazte k jezeru brzo ráno. Lago di Braies je totiž jedno z nejkrásnějších míst severní Itálie. Je o kus monumentálnější, než na většině fotek vypadá, a v realitě ještě mnohem hezčí.

Kolem celého jezera vede stezka (4 km, okruh), která poskytuje na jezero a hory za ním dechberoucí pohledy ze všech úhlů. Hned na začátku se nachází půjčovna lodiček (18€/30 minut, 28€/60 minut), která dodá výletu další dávku romantiky a pár fotek na Instagram k tomu. Nicméně pokud se vydáte rovnou na stezku, taky o nic nepřijdete. Většina lidí začíná okruh po směru hodinových ručiček, ale upřímně v obou směrech nevidím příliš rozdíl.

TIP: Doporučuji si trasu malinko prodloužit k chatě Malga Foresta a vychutnat si tady kafe nebo nějaké italské speciality s výhledem na louku a hory.

Dostupnost: Lago di Braies se nachází relativně kousek od rakouských hranic a je dostupné ze severu po silnici St. Veit – St. Vito.

Parkování: kousek od jezera se nachází tři velká parkoviště (6€/den) – POZOR: během sezóny (10.7.-10.9.) se silnice zavírá po naplnění parkovišť, což je většinou mezi 9:00 – 15:00. Pokud víte, že přijedete v tomto čase, je potřeba si on-line objednat shuttle bus, případně jít pěšky nebo na kole.

Tre Cime di Lavaredo

Tre Cime di Lavaredo se nachází nad známým městem Cortina d’Ampezzo a je dalším ze symbolů Dolomit. Jedná se o tři štíty, které se staly oblíbeným cílem horolezců i pěších turistů. Rozhodně doporučuji zařadit okruh kolem Tre Cime do itineráře. Jedná se o velmi jednoduchou trasu, protože většinu převýšení zdoláte v autě. Nejznámější okruh měří 15 km, zavede vás od Rifugio Auronzo k Drezinnenhütte a ukáže vám nejhezčí výhledy na tři štíty i okolní vrcholy Dolomit.

TIP: Po zdolání výletu si zajděte na ty nejlepší italské těstoviny k jezeru Misurina do Pizzerie Edelweiss.

Dostupnost: Od jezera Misurina stoupá zhruba 9 km silnice vzhůru až k Refugio Auronzo. Jelikož se jedná o soukromou cestu, je nutné zaplatit hned na začátku poplatek 35€ (pro stání přes noc dalších +15€) v mýtné bráně. Parkování je zahrnuté v ceně.

Parkování: Rifugio Auronzo

Celý článek: TRE CIME: JEDNODENNÍ VÝLET V DOLOMITECH

Lago di Sorapis

Lago di Sorapis je ledovcové jezero kousek nad městem Cortina d’Ampazzo. Jezero leží v nadmořské výšce 1925 m.n.m. a jeho poznávacím znamením je mléčně tyrkysová barva propůjčená usazeninami z ledovce. Jezero Sorapis bývá označováno jako jedno z nejkrásnějších jezer Dolomit a nezbývá než souhlasit.

K jezeru vedou dvě různé stezky. Známější trasa č. 215 začíná v průsmyku Passo Tre Croci a měří necelých 6 km (jedním směrem). Méně populární cesta č. 217 je sice o kus náročnější, ale o to míň je frekventovaná. Obě zaberou zhruba 2 hodiny k jezeru, kde počítejte s 1-2 hodinami kocháním, focením a prozkoumávání, a následně zhruba 1,5 hodiny zpět na parkoviště.

Parkování: 215 – Passo Tre Crocci (parkování je limitované, proto doporučuji přijet nejpozději v 10:00 ráno), 217 – u hotelu Auronzo Albergo Cristallo (obojí zdarma)

Dostupnost: z města Cortina d’Ampazzo se klikatí silnice SR48 zhruba 9 km nad město k parkovišti v Tre Crocci (č. 215), druhá stezka začíná ještě o kus dál. Odtud to pak jde jedině pěšky (č. 215 měří celkem 12 km, č. 217 měří celkem 9 km).

Celý článek: LAGO DI SORAPIS: JEDNODENNÍ VÝLET V DOLOMITECH

Cascate di Fanes

Několik kilometrů severně od města Cortina d’Ampezzo se na řece Rio di Fanes nachází vodopády Cascate di Fanes. Cesta nejprve vede lesem téměř po rovině, dokud zhruba po 3 km nedorazíte nad vrchol prvního vodopádu. Vodopádů tady totiž uvidíte rovnou několik a dost možná je i pocítíte. Stezka se totiž velmi brzy začíná strmě svažovat do kaňonu a v jednom úseku vede vymletou jeskyní za vodopádem! Část stezky je označená jako ferrata, ale není potřeba žádné vybavení, jen velkou dávkou soustředění. Doporučuji pokračovat ještě aspoň 3 km k dalšímu vodopádu Cascate Sbarco de Fanes.

Dostupnost: 8 km autem po silnici SS51 z Cortina d’Ampezzo,

Parkování: Sant’Uberto (zdarma)

Cinque Torri

Skalní útvar Cinque Torii (v překladu Pět věží) se nachází kousek od města Cortina d’Ampezzo, přesto patří k méně turistickým cílům v okolí. Rozesetým skaliskům na vrcholu opravdu dominuje pět vyšších skal a mezi nimi se proplétá spousta stezek. Cinque Torii je zároveň muzeum první světové války. Proto je tady k vidění několik bunkrů, zděné opevnění a naučné tabule.

Ještě víc než samotných Pět věží mě ale dostal 360-stupňový výhled do okolí, který naprosto vystihuje krásu tohoto regionu. Na vrcholu najdete taky Rifugio Scoiattoli a Rifugio Cinque Torri.

Dostupnost a parkování: Z Cortina d’Ampezzo vede silnice SS48 směrem na Cianzopè.
1. až na vrchol: Před průsmykem Passo di Falzarego odbočte na Rifugio Cinque Torri a jeďte až na vrchol. Odtud vede stezka 10-20 minut přímo ke skalám. POZOR: V srpnu je každou neděli cesta zavřená (9:30 – 15:30) – v tuto dobu je možné využít shuttle bus.
2. lanovkou: Zaparkujte u lanovky Seggiovia 5 Torri a vyvezte se nahoru nebo klidně tam i zpět. Cena: 11,60€ (jedna cesta), 16€ (zpáteční)
3. pěšky (3,3 km – jedním směrem): Zaparkujte dole u lanovky (zdarma) a vystoupejte lesem po stezce č. 425.
4. pěšky (5,4 km – jedním směrem): Zaparkujte v průsmyku Passo di Falzarego (zdarma) a následujte krásnou stezku č. 441 horami až k Cinque Torri.

Passo di Giau

Horský průsmyk Passo di Giau se nachází ve výšce 2 236 m a odděluje údolí Boite a Livinallongo. Díky výhledům ze sedla patří průsmyk Giau k nejnavštěvovanějším v celých Dolomitech. Ostré serpentýny řežou motoristé i cyklisté. Z vrcholu je možné vyrazit po mnoha stezkách, které vás dovedou například k vrcholu Averau, sklanímu útvaru Cinque Torri nebo chatě Nuvoal.

Parkování: v sedle se nachází parkoviště (zdarma)

Dostupnost: průsmyk se nachází na silnici SP638 mezi městy Cortina d’Ampezzo a Selva di Cadore

Passo Sella

Passo Sella (taky Sellajoch) je považován za jeden z nejhezčích průsmyků Dolomit. Leží ve výšce 2 240 metrů a zajišťuje průjezd okolo horského masivu Sella. Kdo si v sedle bude chtít trochu protáhnout nohy, může vyzkoušet například 17 km dlouhý okruh Sassolungo-Langkofel nebo si aspoň zajít k chatě Toni-Demetz Hütte či Rifugio Salei.

Parkování: V okolí průsmyku se nachází jedno hlavní placené parkoviště a vzdálenější malé parkoviště zdarma.

Dostupnost: Silnice SS 242 je plná ostrých zatáček a klikatí se mezi vesnicí Canazei a údolím Val Gardena.

Alpe di Siusi

Alpe di Siusi neboli Seiser Alm je nejvýše položená louka alpského typu v Evropě. V zimě se jedná o velmi oblíbené středisko – rozlehlou plání se prolínají desítky kilometrů sjezdovek. V létě se tady zas sbíhá početný dav návštěvníků, aby mohl obdivovat panoramatické výhledy zvlněné pastviny obehnané dramatickými vrcholky Dolomit.

Jelikož je Alpe di Siusi chráněné území, je přístup na ní motoristům velmi ztížený. Nejlepší je vyvézt se lanovkou a prozkoumat louku pěšky. Přes Alpe di Siusi vede nesčetné množství stezek, a každá z nich vás zavede po louce k některé z útulných horských chat s luxusními výhledy.

TIP: Krásná chata s dobrým jídlem je například Rauchhütte. V Malga Sanon zase mají velmi fotogenickou houpačku.

Parkování a dostupnost: Přístup autem je velmi omezený (bez limitu je povolen jen turistům, kteří zůstávají přes noc v některém z horských hotelů). Většina lidí tak parkuje u lanovek nebo ve vesnicích, odkud jezdí shuttle bus a linkové autobusy.
Autem: Z vesnice Seis je možné vyjet autem nahoru do vesnice Compatch, což je malé turistické středisko, ze kterého vede většina tras. POZOR: Silnice nahoru je zavřená od 9:00 do 17:00 (v opačném směru je průjezdná pořád). Nahoře u visitor centra se nachází parkoviště P2 (17€/den) nebo je možné zaparkovat bez poplatku kolem silnice, pokud tam není zákaz stání.
Lanovkou ze Seis: Z vesnice pod pastvinou vede lanovka Seiser Alm (zpáteční jízda stojí 18€).
Lanovkou z údolí Val Gardena: Na pastvinu Alpe di Siusi je možné se dostat lanovkou z vesnice Ortisei – St. Ulrich, kam je lepší přístupová cesta (zpáteční jízdenka stojí 19,90€).

Passo Gardena

Průsmyk Gardena se nachází ve výšce 2 136 m.n.m. a vede k němu dechberoucí silnice plná vyhlídek a serpentýn. Tato silnice je nedílnou součásti okruhu kolem masivu Sella Ronda, což je oblíbené lyžařské středisko.

V sedle se nachází velké parkoviště, které obklopuje několik restaurací, ubytování a lanovek. Začíná tady taky několik turistických stezek. V Passo Gardena rozhodně nebudete sami, protože díky snadné dostupnosti autem až na vrchol je to lákavý cíl. Kromě aut se tady většinou nachází zvýšený počet cyklistů a pěších turistů, v zimě je okolí plné lyžařů a skialpinistů.

Dostupnost: ze strany od Corvary i z druhé strany od Val Gardeny vede silnice SS243 až na vrchol průsmyku

Parkování: 7€ přes den, 5€ přes noc

Seceda

Pohoří Seceda se nachází v přírodní rezervaci Odle/Geisler. V zimě se jedná o oblíbené lyžařské středisko, v létě o ještě oblíbenější výchozí bod pro túry v této části Dolomit. Lanovky jsou zaplé a je možné se nechat vyvézt až na vrchol, odkud vede několik turistických tras. Nejznámější pohled ze Secedy je určitě špičatý sráz Fermeda a skalní útvar Piera Longia. Hezká a velmi jednoduchá okružní trasa vede k chatě Regensburger Hütte (neboli Rifugio Firenze), kde vás čeká občerstvení s panoramatickými výhledy.

Dostupnost: Seceda leží mezi údolími Val Gardena a Val di Funes. Na vrchol je možné se dostat lanovkou z města Ortesi, pěšky nebo jejich kombinací. Oblíbená trasa je buď z mezistanice lanovky (Furnes) nebo z parkoviště Praplan nad vesnicí Santa Cristina (14 km, okruh).

Parkování u lanovky: St Ulrich – Ortisei (8€ /den)

Cena lanovky na konečnou stanici Seceda: 35€ (zpáteční)/ 25€ (jednosměrná)

St. Magdalena

Fotografie údolí Val di Funes v pozadí s pohořím Odler (Geilser) patří k ikonám severní Itálie. Na spojení tradiční architektury a dokonalé přírody je něco harmonického a krásného. Pohořím Odler vede celá síť turistických tras (oblíbená je například Adolf Munkel Trail). Většina lidí se ale jede pokochat malým kostelíkem svatého Giovanniho (it. Chiesetta di San Giovanni, ang. St. John Church), který stojí osamoceně na louce těsně pod impozantním pohořím.

Další velmi oblíbené místo je vyhlídka z protilehlého kopce na malou vesnici St. Maddalena s větším kostelem Chiesa di Santa Maddalena (na fotce). Z vesnice se musí jít necelé 2 kilometry pěšky. Vydejte se vzhůru po asfaltové cestě směrem ke kostelu. Nejlepší vyhlídka je ještě kus nad kostelem, kde asfaltová cesta končí u rodinného domu (nachází se tady lavička pod stromem a malá kaple). Přestože se jedná o evidentně oblíbený instagramový spot, byli jsme tady úplně sami. Nejlepší doba na návštěvu je během východu a západu slunce.

Dostupnost: Vesnice se nachází v horách a v závěru k ní vede klikatá, ale dobře udržovaná silnice. Nejbližší velké město je Bolzano, vzdálené 44 km (většinu času se jede po dálnici A22).

Parkování: U kostela St. Giovanni a nad ním je několik parkovišť, všechny jsou placené. Dole ve vesnici st. Magdalena je parkoviště na Bergerweg pod návštěvnickým centrem zdarma (viz. mapa).

Vstupné: vstupné ke kostelu St. Giovanni (na louku) je 4€

Lago di Carezza

Lago di Carezza je více známé jako Karersee a jedná se o velmi oblíbený turistický cíl. Jedním z důvodů je jeho snadná přístupnost – parkoviště se nachází hned vedle jezera. Hlavním důvodem je ale specifická modrozelená barva jezera, které je napájeno podzemními prameny. V pozadí jezera jsou temné jehličnaté lesy a impozantní pohoří Rosengarten a Latenmar. Kolem jezera vede hezká, nenáročná stezka.

Místní byste možná slyšeli mluvit o Rainbow lake, o Duhovém jezeru. Tento název je odvozený z legendy, která je s jezerem spojená. V jeho vodách údajně žila (možná pořád žije) vodní víla oplývající neskutečnou krásnou. Jednou ji zahlédl čaroděj z Masaré a zamiloval se, bohužel velmi sobeckou láskou. Jelikož víla jeho náklonnost neopětovala, rozhodl se čaroděj poslechnout radu čarodějnice a zkusit na vílu takovou fintu. Vykouzlil nad pohořím krásnou duhu posetou klenoty, čímž vylákal vílu na hladinu. Nicméně se zapomněl převléct za klenotníka, víla ho spatřila, vklouzla pod hladinu a už se nikdy nevynořila. Rozhořčený čaroděj duhu mocnou magií rozbil a ta i s klenoty spadla do jezera a navždy mu dala jeho unikátní podobu.

Dostupnost: Jezero se nachází 30 km východně od města Bolzano. Vede k němu dobře udržovaná a v posledním úseku mírně zvlněná silnice SS241.

Parkování: Hned přes cestu od jezera se nachází velké parkoviště. Prvních 15 minut je zdarma, pak se platí za každou 1 hodinu 1€.

Lago di Ledro

Jezero Ledro leží ve stejnojmenném údolí a je to takový malý bratranec jezera Garda. Technicky už sice není přímo v Dolomitech, ale tím bych se nenechala odradit. Jedná se o jedno z nejčistších jezer v regionu Trento. Téměř 10-kilometrový obvod jezera je osídlen čtyřmi vesnicemi. V každé z nich se nachází pár hotelů, restaurací a kaváren, a každá má svou pláž.

Lago di Ledro je skvělé místo na koupání (pokud vás neodradí ledová voda), projížďku na loďce nebo rybaření. V okolí se navíc nachází spousta turistických tras. My jsme na břehu jezera zaparkovali přes noc na jednom z vyhrazených parkovišť (adresa dole v mapě). Jedná se o krásné a tiché místo na jeden až dva dny návštěvy. Přes léto je tady celkem živo, ale rozhodně je to méně turistické místo, než sousední Lago di Garda.

Dostupnost: Jezero je snadno dostupné po silnici SS240. Od nejsevernější části jezera Garda je vzdálené 14 km. Kousek za městem Riva del Garda se vjíždí do tunelu a následně se silnice mírně vlní nahoru až k jezeru Ledro.

Parkování: V centrech vesnic kolem jezera se většinou parkování plátí, ale podél jezera je stání převážně zdarma. Parkování přes noc je potřeba zkontrolovat na cedulích a v aplikace park4night.

Kde se ubytovat

Ceny ubytování v hotelech a apartmánech jsou vcelku drahé a v sezóně ještě o kus vyskočí. Jeli jsme opět low-cost a proto jsme zvolili kempování. Když říkám kempování, mám tím spíš na mysli spaní v autě (v našem případě kombík se složenýma zadníma sedačkama a matrací). Každou zhruba druhou noc jsme spali v placeném kempu, které uvádím na mapce výše.

Pokud se chystáte na vícedenní hike, jsou zde k dispozici rifugia, neboli horské chaty (rezervace předem je v hlavní sezóně nezbytná).

Doporučená lokalita

Jako výchozí bod bych na pár dní rozhodně doporučila Cortinu d’Ampezzo. Toto malebné městečko sedí zasazené v Dolomitech a v jeho bezprostřední vzdálenosti se nachází jedny z nejkrásnějších míst. Zcela na rovinu v sezóně je tady opravdu hlava na hlavě a ceny tomu odpovídají. Už v září ale davy znatelně prořídnou a Cortina d’Ampezzo se spoustou restaurací, ubytováním, krásnou architekturou a luxusními výhledy bude nejlepší volbou.

Další oblíbené volby jsou Ortisei, Corvara a Bolzano. Nejlepší je se postupně přesouvat a vyzkoušet hned několik destinací. Pokud spíte v autě, tak bych se vyhýbala velkým městům a hledala odlehlé parkoviště a kempy v horách.

Free-parking

Několik nocí jsme využili neplacená parkoviště, kde není zákaz stání přes noc. V tom nám velmi pomohla mobilní aplikace park4night. Aplikace ukazuju kempy a parkoviště zdarma – většinou je potřeba danou lokaci rozkliknout a přečíst si komentáře ostatních kemperů, protože podmínky se čas od času mění. Pokud si připlatíte, aplikace má spoustu dalších užitečných filtrů se službami, které člověk během kempování/spaní v autě využije.

Campervany pozor!

Poslední dobou se dostaly do obliby mezi cestovateli a turisty všeho druhu kemprvany neboli obytné auta. Jejich oblibě naprosto rozumím, ale tak jako u všech věcí, které se stanou populární téměř přes noc, se dřív nebo později dostaví regulace. Všimli jsme si na mnoha místech zákazu vjezdu a parkování pro auta od určité velikosti – opatření zaměřená vyloženě proti kemprvanům. Určitě je pořád velmi reálné a krásné vyrazit z Čech se svým obytňákem, je ale potřeba počítat s tím, že ne všude se dostanete a zaparkujete přes den/noc zcela zdarma.

Doprava

Campervan

Pokud máte kemprvan nebo jiný druh obytňáku, čeká vás pravděpodobně dovolená snů. Italové jsou na tento druh cestování zcela připravení, všude je spousta autokempů, elektrických zásuvek, stanic na výměnu vody… Dokonce díky aplikaci park4night je možné najít parkoviště na stání přes noc zcela zdarma. Na druhou stranu lidí s obytnými auty přibývá každým rokem a tomu odpovídá i více opatření. Sledujte cedule se zákazy, ať nedáte vydělat místní policii.

Auto

Silnice v Dolomitech klikatící se mezi horami a jejich průsmyky a následně klesající do otevírajících se údolí plných krav se zvonečky jsou jak dělané pro dynamickou jízdu. Jízdu plnou zastávek na vyhlídkách a neplánovaných výletů a zajížděk.

V hlavní sezóně (většinou 10.7.-10.9.) jsou některé příjezdové silnice k nejvyhledávanějším turistickým lokalitám zavřené (obvykle 9:00 – 16:00, výjezd je možný pořád). V takových případech je lepší si buď přivstat nebo zvolit náhradní dopravu.

Lanovky

Tam, kam se nedostanete autem nebo pěšky, vás vyveze lanovka. Lanovky rozhodně nejsou v provozu jen v zimě, naopak v létě mají velmi napilno. Většina lanovek jezdí od 9:00 zhruba do 17:00. Jejich zpáteční cena se pohybuje v rozmezí 20 – 35€.

Autobusy a shuttly

Města a vesnice spojuje klasická linková doprava, která často zastavuje i u turistických oblastí, nebo minimálně v místě dalších spojů. Se zbytkem pomáhají právě shuttle-busy, které odklání nápor parkovišť v nejoblíbenějších destinacích. Trasy a rozvrh zjistíte na internetu nebo se ptejte v turistických infocentrech.

Nejlepší doba, kdy jet do Dolomit

Září. Nebo červen. Nebo červenec.

Letní sezóna trvá v severní Itálii zhruba od poloviny května do poloviny října. Přesto je potřeba na okraji této sezóny, což jsou právě měsíce květen a říjen, počítat s proměnlivostí počasí a sněhem. Dokonce ještě v červnu se můžete na některých trasách brodit touto bílo-šedou nadílkou.

Srpen rozhodně není doporučený, protože Italové mají prázdniny. V tuto dobu jsou nejvyšší ceny, treky jsou plné lidí, v restauracích si nesednete a ubytování musíte bookovat měsíce předem.

Červen a červenec zaručují dobré počasí, ale stoupá hustota turistů a na oba měsíce už se vztahují sezónní opatření. Když ale vyjedete v září, můžete se těšit na Dolomity s výrazně méně cestovateli, zároveň pořád dlouhé slunečné dny, nízkou pravděpodobnost sněžení nebo sněhu z předchozí sezóny a nižší ceny a vybookovanost služeb.

Další články o Itálii

Mapa

ULOŽTE SI PIN NA NÁSTĚNKU!

6 komentáře

 • Barbora

  Dobrý den, děkuji za tipy, chystáme se do Dolomit toto léto. Bylo by možné doplnit mi informaci, které z uvedených míst itineráře jsou vhodné i pro rodinu s dětmi (od 5 do 12 let)? Děkuji.

  • Jana

   Dobrý den, Barčo, z výše uvedeného určitě Lago di Braies, Cinque Torri (nahoru můžete lanovkou), Alpe di Siusi, St. Magdalena a Lago di Carezza. Užijte si dovolenou:)

 • Ivana

  Dobrý den, chystáme se do Dolomit poprvé, děkuji za vaše krásné tipy. Můžu se, prosím, zeptat, zda jsou některá z těchto míst vhodná pro kolo? Případně jestli se dají kola/elektrokola běžně v této oblasti zapůjčit? Moc děkuji.

  • Jana

   Dobrý den, Ivano, moc děkuji za milý komentář:) Viděli jsme všude v těchto místech plno cyklistů, ale sami jsme šlapali pěšky, takže konkrétní cyklotrasy úplně nemůžu doporučit. Když si zvolíte na mapy.cz ,,turistickou“ mapu, tak jsou tam vyznačené cyklotrasy růžovou barvou – podle toho bych plánovala. Půjčovny jsou, ale určitě bude lepší si všechno zamluvit předem. Přeji hezkou dovču!

 • Jitka

  Dobrý den,
  ráda bych si s manželem a dvouletou dcerou udělala krátký výlet v Dolomitech cestou na Gardu nebo po ceste zpátky. Podle popisu mi přijde nejvhodnější Lago di Braies. Případně mohla bych Vás poprosit ještě o další tip na krátký výlet s dobrou dostupností autem?

  • Jana

   Dobrý den, Jitko, Lago di Braies je určitě hezký a jednoduchý výlet, případně můžete zajet k jezeru Lago di Carezza (Karersee) nebo si navštívit údolí s kostelíkem St. Magdalena. Přeji hezkou dovolenou, Jana

Zanechat Odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

admin@zahorizont.cz